ESP IoT Uploader

ESP IoT Uploader

29. 1. 2022 Vyp Od chytrepomucky

Je náš počítačový program, který umožňuje snadné nahrání software pro Váš chytrý IoT modul s ESP čipem (ESP8266) přes USB Vašeho počítače. Následně jednoduše jedním kliknutím provedete propojení Vašeho chytrého IoT modulu s Vašim webovým IoT účtem.

Pak už jednoduše zvolíte na webu způsob, jakým chcete Váš chytrý modul využívat – jestli jako RF modul nebo RELÉ modul nebo ANALOGOVÝ modul nebo MP3 modul, apod.

Náš PC software ESP IoT Uploader je skvělá pomůcka pro ty, kteří pracují s ESP moduly určený pro rychlé, snadné řešení:

 • vytvořit vlastní chytrý IoT modul za minimální pořizovací cenu
 • se skvělýma funkcionalitama, které neustále vyvíjíme

Postup:

 1. Vytvořte si uživatelský účet na našem webu, jak je popsáno ZDE
 2. Ve Vašem účtu,v položce menu : ESP Uploader, klikněte na DOWNLOAD
 3. Do PC se Vám stáhne RAR soubor, rozbalte jej a spusťte EXE soubor
 4. V menu tohoto programu vyberte položku pro registraci. Vložte stejné údaje (email a heslo), jakými se přihlašujete ke svému účtu na našem IoT webu.
 5. Můžete začít… software je k dispozici zdarma
Video (pro demonstraci práce s ESP uploaderem a webovým účtem je zde zobrazena práce s ESP07 modulem, který je aktivován jako WiFi IoT RC servo modul - s takovým modulem můžete nastavovat polohu RC servomotoru například hlasem, pohybem hlavy, tlačítkem v mobilním telefonu, přes web, apod.)
 • připojte modul ESP07 (v tomto případě) k USB Vašeho PC
 • nahrajte software přes program ESP IoT Uploader a propojte jedním kliknutím s webovým účtem
 • zaregistrujte modul jako RC servo
 • propojujte funkcionality tohoto RC servo modulu s hlasovým ovládáním mobilní aplikace nebo s dalšími moduly, s počítačovou aplikací, apod.

Obrázky (krok za krokem pro modul ESP Witty):

Připojte IoT ESP modul k USB Vašeho počítače. Vytvořte v mobilním telefonu nebo v PC WiFi hostpot s přístupovými údaji, které jsou popsány vpravo dole v ESP Uploaderu (viz obrázek) a zvolte komunikační port COM, ke kterému je Váš IoT modul připojen.
Zvolte z nabídky firmware pro daný typ modulu, který máte připojený k USB.
Klikněte na BURN
Pokud se objeví OK, software byl do Vašeho modulu úspěšně nahrán
Zkontrolujte, zda máte vytvořen správný WiFi HOTSPOT (viz nápověda vpravo dole) a klikněte na Connect…. pokud máte správně nastaven HOTSPOT, provede se spárování chytrého IoT modulu s Vašim účtem na našem webu.
Pokud se objeví tato hláška, spárování s Vašim účtem na našem webu se zdařilo. Klikněte v MENU na webu, na položku PARKOVIŠTĚ. Váš modul by měl být vidět již v seznamu.

IoT modul se objeví ve Vašem účtu s verzí 0

Nyní se určí druh IoT modulu, čili zda má fungovat jako relé modul, RF modul, MP3 modul, apod. zde pro ukázku se provede registrace IoT modulu jako – RF modul

IoT Modul si přejeme mít jako RF modul. Klikněte v MENU proto na RF modul a REGISTRACI.
Po registraci klikněte v MENU na RF MODUL a dále na MOJE MODULY, proveďte UPDATE firmware modulu na nejnovější verzi.
Modul je připraven pro další práci, propojování s jinými moduly a mobilními aplikacemi

Níže pro další představu o možnostech ChytrePomucky.cz je ukázka práce s modulem registrovaným na Vašem webovém účtu jako – WiFi IoT RF modul.

ať už se jedná o RC Servo modul, RF modul, apod., vždy je možné začít propojovat funkce konkrétního modulu s dalšími moduly, mobilními aplikacemi, počítačovým software a zařízeními

PTEJTE SE ONLINE
PTEJTE SE ONLINE