Chytrý IoT(wifi) RF modul

Chytrý IoT(wifi) RF modul

30. 1. 2022 Vyp Od chytrepomucky

Postavte si vlastní chytrý IoT RF modul, který komunikuje přes WiFi. Nemusíte umět programovat, software je již připravený a jestliže máte 3 součástky v šuplíku, stačí jen propojit pár drátků nebo zakoupit je u nás, či v některém z eshopů – výsledkem bude silný nástroj pro chytrou domácnost, který umožní ovládat tlačítkem, hlasem, pohybem a dalšími způsoby nejrůznější zařízení, spotřebiče, mobilní telefony, IoTmoduly, apod.

RF IoT modul je cenově nenáročné řešení pro příjem RF signálu a vysílání RF signálu. RF signál vysílají, např.:

  • nejrůznější bezdrátová tlačítka, klíčenky, zvonková tlačítka
  • také senzory (např. některé detektory pohybu)
  • RF signálem jsou ovládány velmi často například bezdrátové zásuvky – po přijetí správného kódu se bezdrátová zásuvka zapne nebo vypne. Stejně tak může jít o relé a další zařízení.
  • RF signál využívají nejrůznější, v obchodech běžně dostupné zařízení

Zde je pár příkladů (takových je ale mnohem více, sami můžete zkoušet nejrůznější dostupná RF zařízení) běžně dostupných zařízení (kamenné obchody, eshopy), které jsou kompatibilní – propojitelné s popisovaným RF modulem a našim software. Tato RF zařízení můžete zapojit do Vašich nápadů a do nesčetných možností, které nabízí náš IoT webový systém:

Pro chytrou domácnost a další Vaše nápady můžete využít nejen naše zařízení, ale také vhodná zařízení nejrůznějších jiných firem – snažíme se být co nejvíce otevřeni, aby Vás nic nelimitovalo. Pro nákup výše zobrazených příkladů různých RF zařízení cizích firem, uvádíme linky přímo na jejich eshop, zde:

RF modul – snadné zapojení, SW k dispozici

Po registraci na našem webu můžete vidět přijaté RF kódy, které vysílají jiná RF zařízení v dosahu Vašeho chytrého RF modulu. RF kódy umí tento modul také vysílat. Není potřeba žádných znalostí programování, program do chytrého RF modulu jednoduše nahrajete za pomocí našeho software – přes USB. Hned se Vám otevírají nespočetné možnosti.

Samozřejmostí je totiž provázanost funkcí tohoto Chytrého RF modulu se všemi Vašimi pomůckami, mobilními aplikacemi – telefony, moduly a celkově technologiemi od nás – vzniká tak nespočet možných kombinací funkcionalit kterými rychle a jednoduše zrealizujete svůj nápad – například stisknutím bezdrátového tlačítka v podobě klíčenky (nebo bezdrátový zvonek) můžete odeslat prostřednictvím chytrého Iot RF modulu SMSku z Vašeho telefonu, který má nainstalovanou naši mobilní aplikaci. Iot RF modul spolupracuje totiž s Vašim účtem a s dalšími Vašimi moduly, které jste si v účtu aktivovali – těmi mohou být relé moduly, tlačítka, senzory, servomotory, zvonky, GPS senzory, MP3 moduly, mobilní aplikace, apod.


Babička, dědeček, kteří nedokážou ovládat chytrý telefon mohou např. odeslat přednastavenou SMS: “rodinko zavolejte mi” a to pouhým stisknutím bezdrátového tlačítka, které mají přivěšené na krku, na přívěšku. Vaši představivosti se meze nekladou.


1 .Součástky

1) 1ks Vysílač (WL102-341)
2) 1ks Přijímač (RX470-4)
   ..oboje ideálně s delšíma anténama
3) 1ks IoT modul ve variantě, dle dostupnosti:
   a) buď ESP 8266 ESP-12F (Witty) 
   b) nebo ESP 8266 NODEMCU ver.0.9
   c) nebo doporučujeme: NODEMCU Lua

Varianta zapojení s NodeMCU ver0.9
Varianta zapojení s ESP-12F Witty
Varianta zapojení s NODEMCU Lua

2. Propojte jednotlivé komponenty dle verze Vašeho modulu a to podle schématu výše na obrázku

3. Nahrajte přes USB do Vámi zvoleného modulu software. Proveďte to prostřednictvím našeho počítačového programu IoT uploader, který Váš modul zároveň automaticky přihlásí do Vašeho webového účtu – stačí pouze připojení k WiFi a pár kliknutí.

Podrobný návod pro využití počítačového programu ESP IoT uploader naleznete ZDE

4. Hotovo – sledujte na webu, ve Vašem účtu příjem RF signálu, vyšlete RF signál, propojte funkce RF modulu s Vašimi dalšími moduly


Zvolte v menu: RF modul/mojemoduly

Vysvětlivky

Zvolte v menu: RF modul/mojemoduly

Jméno modulu a nastavení Wifi

zadejte jméno MODULU, je to důležité, budete tak modul rozeznávat od ostatních

zadejte přístupové údaje k WiFi, ke které modul má být připojen

Záložka1 – Příjem RF kódu, uložení RF kódu pod povely 1-7

Záložka2 – propojení modulu s dalšími moduly, pojmenování aktivit

Po provedení těchto kroků se provede následující : ve chvíli, kdy IoT RF modul přijme signál, který si uživatel uložil, aktivuje se v mobilním telefonu, ve kterém je spuštěna naše aplikace TÓN. Stejným způsobem lze realizovat nespočet dalších funkcionalit, vymýšlet si své kombinace aktivit a akcí jednotlivých Vašich modulů, aby jste dosáhli nejlepšího řešení pro svůj nápad. Vše realizujete takto jednoduše a rychle přes web, bez znalosti programování. Základní funkce jsou zdarma, speciální funkce a rozšíření jsou za poplatek.