Překladač – mluvte česky, mobil řeč přeloží do cizího jazyka

Překladač – mluvte česky, mobil řeč přeloží do cizího jazyka

1. 3. 2022 Vyp Od chytrepomucky

Potřebujete Vaše mluvená slova přeložit z Češtiny do některého z jazyků, např. do Angličtiny, Němčiny nebo Italštiny, atd.? Využijte funkci Překladač, kdy po stisku tlačítka v mobilní aplikaci namluvíte v Češtině větu, která se ihned přeloží do Vámi zvoleného cizího jazyka a překlad se zobrazí na displeji a také zazní z reproduktoru Vašeho mobilního telefonu. V hlavním nastavení aplikace zvolte jazyk, do kterého se bude překládat.

Pro zdravotnictví – aktivace překladače hlasem

V případě, že nemůžete z důvodu pohybového omezení stisknout tlačítko, aktivujte překladač hlasem:

  • Ujistěte se, že máte nastaven jazyk, do kterého se má překládat
  • Probuďte aplikaci klíčovým slovem
  • v případě, že si přejete přeložit například větu: “Jak se máš”, pak po probuzení aplikace klíčovým slovem řekněte nejprve: “překlad”. Slovíčko “překlad” je továrně nastavené aktivační slovíčko pro provedení překladu (můžete si nastavit své vlastní slovíčko aktivující překlad)
  • po zaznění dalšího tónu s doprovodnou hláškou na displeji, řekněte větu, kterou si přejete přeložit: “Jak se máš
  • Z reproduktoru telefonu zazní přeložená věta do Vámi zvoleného jazyka
1) Zvolte jazyk, do kterého se má Vaše řeč překládat (na obrázku je nastavena Italština) a 2) zkontrolujte aktivační slovo pro překlad (továrně je nastaveno slovo: překlad). Toto aktivační slovo můžete změnit kliknutím na tlačítko REC a namluvením Vašeho vlastního hesla, které pak vždy řekněte na začátku překládané věty