Kamerou telefonu hlídejte SPZ aut / text ve Vašem okolí

Kamerou telefonu hlídejte SPZ aut / text ve Vašem okolí

2. 3. 2022 Vyp Od chytrepomucky

Jednoduše nastavte které SPZ automobilů si přejete hlídat, spusťte kameru mobilního telefonu nebo tabletu a namiřte ji ven – jakmile přijede manželka, aplikace rozpozná SPZ jejího automobilu a Vám přijde na telefon SMS, nebo provede se volání telefonu, zazvoní zvonek, ale také se spustí motor, atd. Záleží jen na Vaši fantazii, jak tuto funkcionalitu využijete. Stejným způsobem můžete detekovat/hlídat nastavený text ať už kamerujete dokument nebo snímáte Vaše okolí – třeba výlohy ve městě, billboardy na cestě, apod. V jiném návodu je popsáno jak lze hlídat/detekovat Vámi nastavené QR a čárové kódy.

Hlídání SPZ automobilu (textu)

Zde si ukážeme způsob jakým lze hlídat SPZ projíždějícího automobilu. Jakmile chytrá pomůcka zjistí danou SPZ, zašle SMS na přednastavené číslo. Stejným způsobem jako SMS lze ale aktivovat motor, relé, spuštění uvítací hudby, světlo, zvonek, apod.

  • Zaregistrujte se na webových stránkách
  • Nainstalujte a zaregistrujte si ZDARMA mobilní aplikaci

Nastavení na webu:

Spusťte mobilní aplikaci v telefonu nebo tabletu a na počítači nebo v jiném zařízení navštivte naše webové stránky, na kterých jste si vytvořili účet.

Proveďte na webových stránkách toto nastavení:

Přejeme si hlídat například tuto SPZ automobilu: XYZ 1234

K dispozici jsou 3 políčka, kam lze vepsat text, který má být hlídán – detekován. SPZ je zde schválně rozdělena do 3 řádků, ale stačí SPZ vepsat pouze do jednoho řádku. Takto rozepsanou SPZ do 3 řádků zvyšujeme schopnost jejího rozeznání.

Nastavit text SMS:

Nastavit číslo, na které bude odeslána SMS

Nastavte aktivitu, která se má stát, jakmile bude rozpoznána SPZ(zde pro ukázku se provede odeslání SMS, ale je možné nastavit zazvonění na zvonek, hlasový výstup v jiném telefonu, apod.):

Nastavení mobilní aplikace:

Klikněte na Start Text/SPZ
Kamera začne snímat obraz – namiřte v této poloze mobilní telefon na přijíždějící auta, na parkoviště, apod. Jakmile se objeví v obraze automobil s Vámi nastavenou SPZ, odešle se SMS na Vámi přednastavené číslo. Místo zaslání SMS je možné zvolit jiné aktivity – zazvonění zvonku, sepnutí relé, hlasový výstup v jiném telefonu (třeba v Austrálii), apod..